HEGYOLDALBAN !
A Zichy főtéren sétálva, az óbudai múzeummal szemben(ahol még most is a történész téveszméket hirdetik) egy érdekesen szép emlékművet vehet észre az arra-járó szemlélődő ember.
AZ EGYKORI ÓBUDAI EGYETEM ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE-hirdeti a felirat. A bekeretezett részben írtakat sajnos a művész nem tudta rendesen szótagolni, de bárcsak ez lenne a legkisebb hiba! Korábban is megírtam az ÓBUDAI TÉNYEKET érdemes elolvasni.
Ez ügyben is vannak oklevelek, és aljasan mocskos az egész, ahogy hivatalból elhallgatják, illetve nem közlik őket. Mérget lehet venni rá, hogy az óbudai múzeumban sincsenek feltüntetve a préposti királynéi és királyi városra vonatkozó helymeghatározó oklevelek! Pedig napjainkban már csak egy kis latin tudásra és kitartásra van szükség, és bárki számára kutatható a levéltárakban. Tulajdonképpen pontosan ezért bukott meg a hivatalos oldal Óbuda ügyben is.Bártfai önmaga több esetben is megírta nagyon helyesen, hogy a klarissza kolostor is Sicambriában épült meg, odáig azonban már nem jutott el ő sem, és azóta senki sem hivatalból, hogy akkor talán illő lenne megkeresni ezt a sok ezer éves várost, a krónikáinkban is megírt sziklás hegyen lévő Sicambria városát.
![]() |
Az óbudai egyetem címere Ulrich Richental krónikájából, 1483. |
![]() |
Zsigmond király A Dürer festményén |
AZ EGYKORI ÓBUDAI EGYETEM ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE-hirdeti a felirat. A bekeretezett részben írtakat sajnos a művész nem tudta rendesen szótagolni, de bárcsak ez lenne a legkisebb hiba! Korábban is megírtam az ÓBUDAI TÉNYEKET érdemes elolvasni.
![]() |
A MŰVÉSZ NEM JÁRT EGYETEMRE |
Ha valaki nem értené, akkor márványtáblán is elolvashatja, hogy a Magyar Főváros első Egyetemét Óbudán alapították
Ezek a táblák azt sugallják az arra járóknak, hogy azon a helyen állt az óbudai egyetem. A valóság azonban az, hogy nemcsak, hogy az egyetem nem, de a középkori Óbuda városa sem volt soha a Zichyék főterén! Nézzük meg tehát, hogy a helymeghatározó oklevelek hová helyezik az óbudai egyetemet, ami valójában SICAMBRIÁBAN létezett, és nem a római Aquincum polgárvárosi részén, ami a középkorban is még sziget volt, és JENŐI RÉVNEK HÍVTÁK, a Kartal nemzettség területeként. Hogy mindenki számára végre érthető legyen, a Zichy főtér környékén REVJENO települése található!
OKLEVELEK HELYMEGHATÁROZÓ ADATAI !

ÓBUDA VÁROSA= SICAMBRIA |
Ugye milyen "fura", hogy a hadmérnöki rajzok és az oklevelek is egyöntetűen hegyen mutatják Óbuda mindkét várát és városát! Na vajon miért nagyokosok?
![]() |
BÁRTFAI ÓBUDA FELIRATAI A CSILLAGHEGYEN |
Nézzük Bártfai okleveles gyűjteményét...
![]() |
AZ ÓBUDAI KÁPTALAN 800 ÉVES BOROSPINCÉIT NEMRÉG ROMBOLTÁK LE ÜRÖM HATÁRÁBAN |
AZ ÓBUDAI KIRÁLYI VÁR FÖLDRAJZI HELYZETE
Óbuda fölött épített királyi várról szól az oklevél, amely nem a városban, hanem az felett, a hegyoldalban állott!
És alapjában téves Bártfai elképzelése, ugyanis okleveleink vannak arról, hogy a várost kapja meg Erzsébet királyné, a területvásárlások és határbejárások pedig Megyeren, a ma Pusztának hívott hegyen
történtek. Ezért a királyi vár az felett, a mai Kevély hegy oldalában, a napjainkban Monalovacznak hívott várhegyen található, külön a (Csillag) Puszta-hegyen lévő királynéi várostól!
1315.05.14.Károly király |
Tehát itt is tetten érhető Bártfainál saját könyvében a téves helyrajzi azonosítás, az oklevelekkel szembeni ellentmondás és a figyelmetlenség. Éppen ezért a Kiscell felvetése is halva született ötlet, teljes tévedésben volt Óbuda földrajzi elhelyezkedésével kapcsolatban Bártfai Szabó László, neki sem lehet hinni.
HIVATALI LÓDÍTÁS ÉS ÁTVERÉS !
Tehát az óbudai főtéren sosem volt Óbuda városa, és sosem volt ott a középkori óbudai egyetem! Az emléktábla ugyanolyan valótlan, mint például Bonfini emlékköve, ami a sírját szimbolizálja! Elszomorító, kétségbeejtő és egyben bicskanyitogató, hogy az államilag fizetett régészek-történészek és közintézmények-Múzeumok, ugyanakkor Óbuda mindenkori vezetősége és önkormányzata, vele együtt polgármestere is hivatalban tevékenykedve tévesztik meg, és csapják be a magyar embereket. A sok évtizedes buta történész szamárcsapás eredménye az, hogy Óbuda-Örs vára-Wrs, Óbuda királynéi vára-Novi Montis Pestiensis castrum Buda, és préposti vára-Vetus Buda-káptalani központja, és különálló királyi vára-Alba Regale sincs feltárva, pedig nemsokára már 2018-as évet írunk. És ahogy elnézem az MRSZ vezetőségének a lódításait és ostobaságát nem is lesz változás a jövőben.
MEGINT LENNE PÁR KÉRDÉSEM...
- Az miképpen lehetséges, hogy történészeknek nem kötelező a tanulmányaikban az egykori épületek helyrajzához azokat az okleveleket csatolni,amelyek alapjában határozzák meg annak valós helyét?
- Nem szégyenlik magukat, a Budapesti Történeti Múzeum és Óbudai Múzeum munkatársai is, hogy hivatalból verik át az embereket és hamisítják a történelmet?
- Hogy merészelik ezt tenni évtizedeken keresztül és miért kell még tovább hazudniuk hivatalból, kiknek az érdeke ez?