Tisztelt Címzett!
Legyenek szívesek Óbuda városát ábrázoló hadmérnöki rajzot-látképet-metszetet küldeni számunkra a középkorból, ami azt igazolja, hogy a középkori Óbuda városa a mai Árpád híd két oldalán helyezkedett el. Ugyanezt szeretném kérni helymeghatározó oklevélben is, ami helyrajzilag a mai főtér környékére azonosítja a várost.
Előre is köszönettel...
Üdvözlettel
Egyed Zoltán Pajzsvivő
Sicambria-Óbuda Piliskutató Csoport
REGGELRE MEGÉRKEZETT A VÁLASZ...
Tisztelt Egyed Zoltán!
Levelére válaszolva ezúton tájékoztatjuk, hogy helytörténeti múzeumunk semmilyen eredeti forrásanyaggal nem rendelkezik, sem hadmérnöki rajzokkal - látképekkel, sem metszetekkel, sem térképekkel, sem oklevelekkel, ezekhez gyűjtési jogkörrel sem rendelkezünk. Bármilyen korszakból származó hadmérnöki rajzok, látképek, metszetek, térképek, oklevelek az Országos Levéltár, a Széchenyi Könyvtár, a Budapesti Történeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteményeiben találhatóak. Kérésével szíveskedjen ezeket az intézményeket felkeresni.
Üdvözlettel:
Benyóné Dr. Mojzsis Dóra muzeológus
A VISZONT VÁLASZ...
Tisztelt Benyóné Dr. Mojzsis Dóra muzeológus!
Kérem továbbítsa a levelem a megfelelő helyekre. Az óbudai múzeumban nincsenek kiállítva az Óbuda városát ábrázoló hadmérnöki rajzok, hát ez hogyan lehetséges? Nem igazolják helymeghatározó oklevelekkel, hogy állításuk szerint, az "Árpád híd két oldalán állt Vetus Buda, azaz Óbuda városa? Miért nem? Minden vonatkozó látképes és okleveles forrás egybehangzó tudósítása szerint Óbuda-Sicambria városa hegyoldalban létezett! Akkor másképpen kérdezem... Ki napjainkban a felelős azért, hogy az óbudai múzeumban, több évtizedes történészi téveszmékkel etetik a történelem iránt érdeklődő embereket?Hol a hegy az óbudai főtéren? Önök miért nincsenek tisztában azzal a ténnyel, hogy ahol ma a múzeum épülete található, az a terület valójában sziget volt a középkorban? Elküldöm Bertalanné alapjában téves helyrajzi azonosítását Óbuda városáról. Még a térképre sem kell nézni hozzá, hogy azonnal szemet szúrjon, hogy önök egy téveszmét hirdetnek, túl régóta már. Miért nem akarja belátni a hivatalos oldal, hogy hatalmasat hibázott Óbuda kutatása kapcsán, és legfőképpen,miért nem akarja feltárni Óbuda városát? Világraszóló Botrány! Fel tudják önök egyáltalán fogni, hogy mit tettek, és mit művelnek tovább napjainkban? Miért ferdítenek és lódítanak még mindig? Küldök még pár képet Óbuda városáról szegény múzeumunknak, köztük Bártfai Szabó László épület azonosításait.
Legyenek szívesek kiszögezni a múzeum falára, hogy minden kedves látogató megtekinthesse a saját szemével Óbuda városát a hegyoldalban, és prépostsági templomát a Csillaghegy tetején!
Továbbra is kérem az óbudai múzeum történész szakembereit, hogy helyrajzilag azonosítsák Óbuda városát, a napjainkban rendelkezésünkre álló régészeti segédtudományokkal, és helymeghatározó látképekkel és oklevelekkel!
Bárfai épület azonosításai hegytetőn |
Bertalanné téves azonosításai |
Óbuda városa hegytetőn 1595 Zimmerman |
Óbuda városa a Csillaghegyen
Üdvözlettel
Egyed Zoltán Pajzsvivő
Sicambria-Óbuda Piliskutató Csoport
A LEVÉL AZ ALÁBBI MUNKATÁRSAKNAK ÉS E-MAIL CÍMEKRE LETT ELKÜLDVE:
feladó:Sicambria-Óbuda Piliskutató Csoport <varosallam@gmail.com>címzett:"Mojzsis, Dóra" <mojzsis.dora@obudaimuzeum.hu>;
elbermann.judit@obudaimuzeum.hu;
galfi.agnes@obudaimuzeum.hu;
szabo.tunde@obudaimuzeum.hu;
orosz.diana@obudaimuzeum.hu;
polgar.monika@obudaimuzeum.hu;
Nándor Révész <revesz.nandor@obudaimuzeum.hu>;
Antónia Perjéssy-Révész <revesz.antonia@obudaimuzeum.hu>;
viszket.zoltan@obudaimuzeum.hu;
horvath.peter@obudaimuzeum.hu;
benyo.gergely@obudaimuzeum.hu;
titkarsag@obudaimuzeum.hu
dátum:2017. szeptember 4. 13:55
tárgy:Re: Hadmérnöki rajzok, metszetek, oklevelek
küldő:gmail.com
Kíváncsian várjuk a viszontválaszt, hogy az óbudai múzeum szakemberei közt valójában mennyi becsületes és igaz magyar ember található. Vajon hányan ismerik el közülük, hogy Bertalanné hatalmasat hibázott Óbuda városának azonosítása során?
Egy kis ráadás, személyesen a feltáró régésztől, amikor őszinteségi rohamot kapott... Odáig már nem jutott el gondolatmenetében a régésznő, hogy ha nem tudja semmivel sem a terepre igazolni a várost, akkor egyszerűen az nem ott létezett valójában.
|
Bertalan Vilmosné Óbuda-Vetus Buda a régészeti kutatások alapján 1973-1981. |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
ÓBUDA VÁRA BÉKÁSMEGYEREN! Miért állítanak valótlant a BTM régészei Óbuda és a főváros múltjával kapcsolatban? Miért tanítanak valótlant a történész tanárok? Kiknek az érdeke a több évtizedes tévedések további előadása és tanítása? A hivatásos oldal szamárcsapása egy hamis történelmet gyártott Magyarország fővárosáról Óbudáról, és mindez ma már csak hazug történész dogma!