A CSILLAGHEGGYEL SZEMBEN INSULA BUDENSI-A BOLDOGSÁGOS SZŰZ SZIGETE-ÓBUDA ÉKESSÉGE
Korábbi írásaimban rávilágítottam, hogy az Árpád híd budai hídfőjénél található Zichy tér környéke, sosem volt a középkori Óbuda városa. Lásd az Újbécsre és a Nagy Árokra vonatkozó írásaim! Zichyék telepe nem a Pesthegyi-Óbudára, hanem annak birtokára, Révjenő területére települt rá. És erről okleveleink is vannak, mármint a területről. Révjenő és Újbécs középkori telepét két helyre is azonosították történetíróink, amit aztán a történészek átvettek, és magukévá tettek, de egyik helyen sem sikerült az Insula Beate Virginis (Insula Leporum)-on lévő Reujeneo és Wiubech hatalmas telepét feltárni! Véleményem szerint azonban már feltárták ezt a területet a Zichy Fő tér környékén, de hivatalból negligálták az okleveleket idáig is, és szemet hunytak mindvégig az ellentmondások tengernyi problémája felett. Az oklevelek adataival és történészeink hamis Óbudájának hiányosságaival- pl. Kurszánvár, Egyetem,stb...reggelig lehetne folytatni- és a feltárások hiányosságaival tisztában lévők idáig is tudták, hogy nagyon nagy gondok vannak ezen a történészi hamis Óbudán, a Zichy Fő tér környékén! Ez a jegyzetem is arra szolgál, hogy a hiányosságok megszűnjenek, és minden a helyére kerüljön Óbuda topográfiájában.
SZENT PÉTER ÉS SZŰZ MÁRIA PRÉPOSTSÁG VAGY VALAMI EGÉSZEN MÁS?
SZENT MIHÁLY ARKANGYAL SZIGETI PRÉPOSTSÁG, AMIT BERTALANNÉ ÓBUDA PRÉPOSTSÁGI TEMPLOMÁNAK KÉPZELT |
Történészeink manapság is azt erőltetik, hogy a Zichy Fő tér alatt az óbudai prépostság templomai találhatóak. :) Tényleg vicc, főtámogató a TTE. Elsőként azt kell megtekintenünk a műholdas képátfedéssel, hogy mely területen található ez a romemlékünk.
A Fő tér szigeten található, ezt a szigetet hívták Insula Leporumnak, Insula Budensinek, majd a szigeti klarissza kolostor megépülte után Insula Beate Marie Virginisnek azaz a Boldogságos Szűz Szigetének ! Míg a mai Margitsziget neve, nem meglepő módon, Margitsziget volt. Gyengébb történészek kedvéért: a Mőkus utcai iskola udvarán lévő kolostor a szigeti kolostor, melyet a Boldogságos Szűz Máriáról neveztek el. És pontosan ezért nincs a Margitszigeten női ferencesrendi kolostor! Tehát 1355-ben innét, a mai Perc és Mókus utca sarkától indult az óbudai határjárás, és még véletlenül sem a Margitszigetről! Remélem mindenki számára világos e dolog.
A SZIGETI KLARISSZA KOLOSTOR ÚJBÉCS TERÜLETÉN LÉTEZETT!
CSÁNKY FERDÍTETT, AZ OKLEVÉLBEN EREDETILEG NEM MARGITSZIGET VAN ÍRVA!
Lásd: https://archives.hungaricana.hu/hu/charters/10214/?list=eyJxdWVyeSI6ICIxMjgxLTA5LTIxIn0
A területre vonatkozó oklevelek azonban szintén tartalmazzák a valóságot. Újbécs-Révjenő helyrajzi okleveleiben ugyanis ott van a prépostsági főtemplom neve is. A főtér betonja alatt valójában is egy prépostsági templom található! Ennél a pontnál még azt is gondolhatnánk, hogy ezt állítják történészeink is. Azonban van egy nagyon komoly probléma, ez a főtemplom, nem Óbuda prépostsági temploma, hanem a Boldogságos Szűz Sziget-Insula Leporum, tehát a sziget prépostsági főtemploma! Teljes nevén a Szent Mihály Arkangyalról nevezett, a Boldogságos Szűz Szigetén lévő prépostság.-Insula Budensi- Leporum-Óbuda Ékességes Szigete. A félretanított történészek, akik nagyon okosnak képzelik magukat, és nem olvasgatnak okleveleket bizonyára ilyenkor sikítanak fel, “de-hát az ott van a Margitszigeten”.... Nem, nincs ott, mert Révjenő és Újbécs sincs ott a Margitszigeten! Egy prépostsági főtemplom pedig nem kis méretű kápolna! Tehát a szigeti prépostsági főtemplom miért lett volna kicsi, Óbuda Ékességes Szigetén? Különben ezen kérdésre elegendő egy Google képkeresést elindítani és rögtön kiviláglik, hogy a prépostsági templomok kifejezetten nagyok: https://www.google.com/search?q=pr%C3%A9posts%C3%A1gi+templom&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk02Ya0qqsdfpborKvozscSN7alrg4g:1584743444935&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwimvOGwjaroAhWDmIsKHZiXCOUQ_AUoAnoECA0QBA&biw=1024&bih=503 A Margitszigetre pedig igazán nagy prépostsági templomot a talajszerkezet miatt sem tudtak volna építeni.Tehát sem Révjenő, sem Újbécs, sem a Szentmihály arkangyal-szigeti prépostsági templom sem volt sosem a Margitszigeten! És ez bizony tény, ahogy az is tény, hogy a vonatkozó oklevelek pontosan Révjenő területén írják a Szent Mihály arkangyal prépostság templomát. A nagy kérdésem pedig még az, hogy Lux Kálmán, a középkori vízrajzi helyzetet nem ismerve, miért erőszakolt a domonkos apácák Szűz Mária kápolnájából, saját kénye-kedvére, Szent Mihály Arkangyal szigeti prépostsági templomot, azt újból felépítve?!
A RÉVJENŐN-A MAI FŐTÉREN ÁLLÓ SZIGETI PRÉPOSTSÁG OKLEVELE
VILLA JENEO-REUJENEO = ZICHY FŐTÉR-Insula Budensi-Szigeti Szent Mihály Arkangyal prépostsági templom!
Ez a prépostsági templom a Kartal-Óbuda-PESTH-hegyi prépostsági- birtokon, a szigeten, már az 1225-évben létezett, tehát a feltáráskor tapasztalt falrészletek is ezt igazolják, és nem pedig azt a történész téveszmét és Bertalanné erőlködését, hogy azon a helyen, a város prépostság templomai találhatóak.
BERTALANNÉ ALAPJÁBAN HIBÁS ÉS TÉVES ÓBUDA AZONOSÍTÁSI KÍSÉRLETE
Ne feledjük el, hogy Bertalanné Dilich hadmérnök látképét is tévesen próbálta a Zichyék majorságához erőltetni, éppen ezért a látképekkel sem tudták azonosítani a Zichy főteret. Ez egy világraszóló botrány, sem oklevelekkel, sem látképekkel nem tudták azonosítani hivatalból Óbuda városát, ám majd egy évszázada azt erőltetik és tanítják, hogy a Zichyék főterén Óbuda városa található! A Szűz Mária prépostság, ami a határjáráskor Fehérnek hívtak az írásokban, minden vonatkozó oklevél szerint Hegyen, méghozzá Óbuda város előhegyének tetején létezett, és a korábbi Szent Péter prépostság köveit használták fel az új prépostsági főtemplom gótikus támpilléréihez, mert közvetlen mellette volt megtalálható, és nem pedig alatta! Nem a korábbi-Szent Péter- prépostsági templomot foglalták bele az újba, hanem Alba Ecclesia királyi monostorát, Fehéregyházát, ahol Árpád fejedelem sírjának ápolására kis-káptalan létesült, ezért hívják a prépostsági templomot az óbudai határjárásban és okleveleinkben is Alba Beate Marie Virginisnek! Korántsem meglepő módon, a hadmérnöki látképeink is csak erről szólnak, ezt ábrázolják! Most jutottunk ismét el egy nagyon komoly fegyvertényhez, amit olvasóim már ismernek. A Zichy főtéren nincs, és soha nem is volt hegy! Egyetlen hadmérnöki rajz sem ábrázolja Óbuda városának a Zichy főtér környékét, az összes rajz és oklevél hegytetőről és hegyoldalról szól! Ezt a hegyet napjainkban Csillaghegynek hívják.
ALBA BEATE MARIE VIRGINIS-A BOLDOGSÁGOS SZŰZ ÓBUDA PRÉPOSTSÁGI TEMPLOMA A CSILLAGHEGYEN
A Fő téren részlegesen feltárt, nagy méretű prépostsági templom tehát Insula Leporum-Óbuda Ékességes Szigetének, Szent Mihály arkangyalról nevezett prépostsági temploma. Ezt a tényt a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont fúráselemzései által készült vízrekonstrukciós térképei és a területre vonatkozó oklevelek is megerősítik. A középkori magas vízállást pedig tanulmányok és régészeti feltárások igazolják. Így tehát az Óbuda városát északról ábrázoló hadmérnöki rajzok igazak, és teljes értékűen hű képet nyújtanak számunkra az adott korszakból.
LÁSD: Megjelent Schweitzer Ferenc: Tanulmányok a geomorfológia, a geokronológia, a hidrogeográfia és a Marskutatás területéről c. kötete
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
ÓBUDA VÁRA BÉKÁSMEGYEREN! Miért állítanak valótlant a BTM régészei Óbuda és a főváros múltjával kapcsolatban? Miért tanítanak valótlant a történész tanárok? Kiknek az érdeke a több évtizedes tévedések további előadása és tanítása? A hivatásos oldal szamárcsapása egy hamis történelmet gyártott Magyarország fővárosáról Óbudáról, és mindez ma már csak hazug történész dogma!